Koncert mladého českého houslisty E. Kollerta v RSVK v Praze

Koncert mladého českého houslisty E. Kollerta v RSVK v Praze

Dne 9. června 2017 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnil koncert finalisty X. mezinárodní mládežnické soutěže P. Čajkovského, mladého českého houslisty E. Kollerta. Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Eduard Kollert se narodil v roce 2002 v rodině hudebníků. Jeho rodiče jsou klavíristé. Hru na housle začal studovat v 7 letech. Když mu bylo 9 let, vystoupil s Pražským komorním orchestrem a poté byl pozván, aby se zúčastnil koncertu pro španělskou královskou rodinu v Madridu. Je laureátem XI. mezinárodní soutěže „Junyje virtuozy 2015“ v Sofii a XIII. mezinárodní soutěže mladých houslistů K. Lipinski a G. Veňavského v Lublině (Polsko). Je účastníkem a finalistou X. mezinárodní mládežnické soutěže P. Čajkovského, který se uskuteční ve dnech 15.- 20. června 2017 v Astaně v rámci výstavy Expo 2017.

Na koncertě v Křišťálovém sále RSVK v Praze Eduard představil díla, která hrál ve třech výběrových kolech mezinárodní mládežnické soutěže P. Čajkovského. Koncert zahájil kompozicí J. S. Bacha. Poté hosté vyslechli skladby P.I. Čajkovského, W.A. Mozarta, R. Ščedrina, A. Chačaturjana aj. Jako přídavek talentovaný mladý hudebník zahrál skladbu N. Paganiniho.

Diváci náležitě ocenili umění mladého houslisty bouřlivým potleskem.

Tento článek je dostupný v: Russian