Dětský festival „Pruhovaná žirafa“ v RSVK v Praze

Dětský festival „Pruhovaná žirafa“ v RSVK v Praze

Dne 2. června 2017 se ve Velkém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze v rámci oslav Mezinárodního dne dětí uskutečnila premiéra představení „Deník malého človíčka“. Inscenaci připravili žáci divadelního studia česko-ruské školy Věda pod vedením M. Laptěvové. Akce byla organizována za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

V roce 2016 žáci školy představili divákům RSVK v Praze představení „Škodlivé rady“ na motivy knihy známého ruského spisovatele G. Ostera a v březnu 2017 premiéru představení „Křesadlo“ na motivy pohádky H. Ch. Andersena. V současnosti je na repertoáru dětského divadla několik představení.

Základem představení jsou verše básníka A. Usačeva. Mladí herci spolu s režisérkou M. Laptěvovou sami vytvořili námět a zábavné situace, do kterých se dostává hlavní hrdina hry.

Představení s humorem vypráví o všedním životě žáků, jejich starostech, vztazích s vrstevníky, rodiči a učiteli.

Podle režisérky „představení bylo vytvořeno za velmi krátkou dobu, na konci školního roku, kdy jsou děti nejvíce vytíženy výukou. Nehledě na to však inscenace vznikala s lehkostí a vesele, protože herci přesně věděli, o čem vyprávějí“.

Po představení plného emocí učitelé školy organizovali pro diváky veselou soutěž o nejlepší znalosti hrdinů děl ruské literatury a pravidel ruského jazyka.

Nové představení „Deník malého človíčka“ v podání dětského divadla česko-ruské školy Věda zhlédlo asi 200 diváků z řad ruských krajanů a místních obyvatel.

Tento článek je dostupný v: Russian