Koncert mezinárodního ženského sboru „Viva Voce“ v RSVK v Praze

Koncert mezinárodního ženského sboru „Viva Voce“ v RSVK v Praze

Dne 31. května 2017 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnil koncert mezinárodního ženského sboru „Viva Voce“. Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Ženský sbor „Viva Voce“ (v překladu z italštiny Živý hlas) existuje již 16 let při Mezinárodní škole v Praze. V této sezóně sbor sdružuje představitelky 10 zemí – Německa, Egypta, Kazachstánu, Ruska, USA, Francie, Ukrajiny, Česka, Jižní Koreje a Japonska. Vedoucí sboru a dirigentka – Soňa Frídlová (Česko), doprovod na klavír – Světlana Melnikovová (Kazachstán).

Koncert moderovaly v českém jazyce Soňa Frídlová a sólistky Světlana Stěpanovová (Rusko) a Larisa (Ukrajina) v anglickém a ruském jazyce. Seznámily hosty s programem večera, jenž byl věnován džezovým a jiným kompozicím ze známých filmů. Před každou interpretací moderátorky hosty informovaly o tom, jak skladba vznikla a jak se proslavila.

Večer byl zahájen písní „Moon river“, která vznikla v roce 1961. Byla složena H. Mancinim na slova J.Mercera speciálně pro A. Hepburnovou a zazněla ve filmu „Snídaně u Tiffanyho“.

Poté zazněla píseň „Besame Mucho“ v anglické a španělské variantě, „Can´t help falling in love“ E. Presleyho, „My heart will go on“ C. Dion a mnohé jiné.

Koncert byl ukončen známou francouzskou písní „Et si tu n´existais pas“, která zazněla rusky.

Na koncertě v Křišťálovém sále bylo přítomno více než 70 diváků z řad ruských krajanů, Čechů a občanů jiných zemí, kteří bouřlivě aplaudovali a děkovali umělkyním za hluboký umělecký zážitek.

Tento článek je dostupný v: Russian