Zahájení výstavy „Symfonie barvy“ ruských malířů I. a A. Melnikovových v RSVK v Praze

Zahájení výstavy „Symfonie barvy“ ruských malířů I. a A. Melnikovových v RSVK v Praze

Dne 22. května 2017 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnila vernisáž výstavy „Symfonie barvy“ malířů Iriny a Andreje Melnikovových ze Saratova. Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR a za účasti projektu „World of kids“.

Hosty uvítal náměstek vedoucího Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Oleg Soloduchin, který poděkoval všem přítomným za zájem o výstavu a představil malíře. Poté Irina a Andrej Melnikovovi povyprávěli o sobě, své tvorbě a vystavených obrazech.

Oba malíři vystudovali výtvarné oddělení Saratovského bohosloveckého uměleckého učiliště. Zúčastnili se mnoha festivalů a soutěží. K hlavním oblastem tvorby Iriny v současnosti patří keramika, vyšívání a loutky. Je autorkou vystavených děl, které byly vytvořeny technikou horkého a studeného batiku. Je rovněž vedoucí několika dětských sociálních a kulturních projektů v Saratově.

Její manžel malíř se rovněž účastní animačních projektů. V rámci vernisáže byl promítnut úryvek z kresleného filmu „Strasti po Šagalu“, kterým autor debutoval jako režisér a scenárista v roce 2006. Film se dostal mezi sedm nejlepších kreslených filmů 2007 roku na festivalu „Velikolepnaja semjorka“ (Moskva) a stal se laureátem mnoha prestižních mezinárodních soutěží.

V rámci vernisáže malíři provedli dílnu o kreslení na batiku, které se s potěšením zúčastnili děti i jejich rodiče.

Akci navštívilo asi 30 lidí z řad ruských krajanů a Čechů.

Tento článek je dostupný v: Russian