Koncert klavírního dua ze Španělska „Carles a Sofia“ v Českém muzeu hudby

Koncert klavírního dua ze Španělska „Carles a Sofia“ v Českém muzeu hudby

Dne 18. května 2017 se v Českém muzeu hudby v Praze uskutečnil koncert jednoho z nejznámějších klavírních duetů Evropy „Carles a Sofia“. Akce byla organizována uměleckým sdružením „Art Duo“ za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Španělští klavíristé Carles Lama a Sofia Cabrucha začali společně vystupovat v roce 1987. Od té doby hostují v různých evropských městech, v Americe i v Asii. Vystoupení dua se skládají z čísel hraných čtyřručně, na dvou hudebních nástrojích a z čísel za doprovodu orchestru. Jejich umění je vysoce ceněno jak publikem, tak i hudebními kritiky po celém světě. Pravidelně jsou hosty nejprestižnějších koncertních sálů, např. V Barceloně, Bruselu, Londýně, Madridě, Moskvě, Miláně, Praze, Petrohradě a mnoha jiných.

Koncert zahájil ruský a český klavírista F. Subbotin, který přivítal hosty a vystupující. Koncertní program se skládal ze dvou částí. Umělci zahráli skladby F. Schuberta a J. Brahmse. Mezi uslyšenými kompozicemi F. Schuberta bylo pět transkripcí pro čtyři ruce „Hudba“, „Zpívání na vodě“, „Ty jsi můj klid“, „Serenáda“ a „Netrpělivost“. Poté zaznělo šest kompozic J. Brahmse.

Koncert měl velký úspěch. Diváci umělce odměnili bouřlivým potleskem.

Tento článek je dostupný v: Russian