Árie a duety z opery W.A. Mozarta „Figarova svatba“ v RSVK v Praze

Árie a duety z opery W.A. Mozarta „Figarova svatba“ v RSVK v Praze

Dne 12. května 2017 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal koncert vážné hudby a operních miniatur v podání mladých umělců. Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Na koncertě vystoupili: absolventka Konzervatoře C. Monteverdi v italském Bolzanu, členka vokálního studia při RSVK v Praze Ilona Pavlovová, absolvent Mezinárodní konzervatoře Praha a student pražské HAMU Andrej Beneš a studentka Mezinárodní konzervatoře Praha Anna Semivolos. Doprovod na klavír zabezpečila korepetitorka Státní opery Praha Natalie Korotkovová.

Hosty večera přivítala profesorka Mezinárodní konzervatoře Praha Tachira Menaždinovová, která představila interprety a pověděla o koncertním programu, jenž se skládal z árií a duetů opery W.A. Mozarta „Figarova svatba“.

Koncert mladých operních pěvců měl velký úspěch. Diváci odměnili umělce bouřlivým potleskem a ti jim zazpívali jako přídavek ještě několik skladeb.

V podání Anny Semivolos zazněla kompozice Ave Maria, Ilona Pavlovová zazpívala Intermezzo z opery Sedlák kavalír Pietra Mascagniho a Andrej Beneš árii Dona Juana se šampaňským W.A. Mozarta.

Tento článek je dostupný v: Russian