Pražské krajské kolo soutěže „Ars Poetika. Puškinův památník“

Pražské krajské kolo soutěže „Ars Poetika. Puškinův památník“

Dne 12. dubna 2017 se v Ruském středisku vědy a kultury v Praze uskutečnilo pražské krajské kolo soutěže „Ars Poetika. Puškinův památník“. Zúčastnilo se jej asi 100 žáků a studentů z jedenácti ZDŠ a středních škol z Prahy a dalších měst Středočeského kraje. Akce organizovaná Českou asociací rusistů, Česko-ruskou společností a Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR se koná v RSVK v Praze každý rok.

Účastníky a hosty přivítali vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Leonid Gamza a předseda České asociace rusistů Jiří Klapka.

Vystoupení soutěže probíhala současně ve dvou sálech RSVK v Praze. V Literárním salonu účastníci soutěžili v umění uměleckého přednesu, ve Velkém sále v umění zpěvu a inscenace.

Čísla připravená jednotlivci a kolektivy byla velmi rozmanitá a nápaditá. Již tradičně zněly verše Puškina a jiných známých básníků XIX. a XX. století, ruské romance, lidové i moderní populární písně. Taneční soubor Gymnázia J. Pekaře z Mladé Boleslavi zatančil temperamentní čtverylku. S originální inscenací básně D. Charmse vystoupili studenti Gymnázia Pod Svatou horou z Příbrami.

Vítězi pražského krajského kola byli: M. Melniková z Příbrami (1. místo v kategorii Zpěv. Základní školy), A. Polujanovič z Prahy (1. místo v kategorii Zpěv. Střední školy), soubor Gymnázia Pod Svatou horou z Příbrami (1. místo v kategorii Kolektivy. Střední školy) a D. Jasanová z Prahy (1. místo v kategorii Přednes).

Všichni účastníci soutěže obdrželi dárky na památku a vítězové si odnesli ceny a knihy RSVK.

Vítězové pražského krajského kola se zúčastní závěrečného celorepublikového kola soutěže „Ars Poetika. Puškinův památník“, které se uskuteční v RSVK v Praze 6. června 2017 v den narozenin velkého ruského básníka.


 

Tento článek je dostupný v: Russian