Prezentace knihy ruské spisovatelky Věry Otvaginové v RSVK v Praze

Prezentace knihy ruské spisovatelky Věry Otvaginové v RSVK v Praze

Dne 6. dubna 2017 se v Literárním salonu Ruského střediska vědy a kultury v Praze konala prezentace českého vydání knihy ruské spisovatelky Věry Otvaginové „Vy vždy budete ženou“, kterou vydalo nakladatelství „Olga Krylova“. Akce byla organizována za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Autorka knihy přivítala hosty a pověděla několik slov o sobě. Narodila se a žije v Nižním Novgorodu. Získala titul inženýrky a nyní působí jako představitelka velkého podniku. Je matkou dvou dětí. Diagnóza, kterou jí lékaři sdělili v roce 2013, pro ni byla obrovským šokem. Nevzdala se však a našla v sobě sílu bojovat s nemocí, nad kterou nakonec zvítězila. Rozhodla se o tom napsat knihu.

Věra Otvaginová prohlásila: „Domnívám se, že informace, jež je obsažena v mé knize, může pomoci lidem, kteří se ocitli v podobné situaci. Není to příručka k tomu, jak se máme chovat, protože každý si vybírá svoji cestu. Je to podrobný příběh člověka, jenž tím osobně prošel. Nemocní lidé se jen neradi baví na téma svého zdraví s doktory, příbuznými a jinými zdravými lidmi. Zkušenosti a příklad „druha v neštěstí“ jsou však velmi přesvědčivé a dávají naději.“

Ruská nakladatelství, do nichž Otvaginová posílala svůj rukopis, sice přiznávala kvality knihy, ale odmítala ji vydat. Vymlouvala se na to, že kniha nebude mít komerční úspěch. Právě proto byla kniha vydána v Česku nakladatelstvím „Olgy a Olega Krylovových“.

Příběh, ve kterém se hroutí svět člověka, když se setkává s těžkou nemocí, svědectví o boji se zoufalstvím, o získání víry a radosti ze života, se těšily velkému zájmu návštěvníků. Přítomní komentovali vystoupení autorky a zadávali jí četné dotazy.

Host večera, spisovatelka a novinářka Natalia Skakunová, pověděla o svých zkušenostech při práci v českém centru pomoci onkologickým nemocným. Na konci večera Otvaginová věnovala zařízení kolekci svých autorských fotografií, které zobrazují krásu okolního světa.

Tento článek je dostupný v: Russian