Vzpomínkový koncert na Annu German v RSVK v Praze

Vzpomínkový koncert na Annu German v RSVK v Praze

Dne 25. března 2017 se ve Velkém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnil koncert, věnovaný vzpomínce na významnou polskou pěvkyni Annu German, kterou milovalo několik pokolení sovětských a ruských občanů. Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Písně z repertoáru Anny German zazněly v podání sólistky Oděské filharmonie, laureátky mnoho mezinárodních a ruských soutěží, skladatelky a zpěvačky Vladislavy Vdovičenkové, která se již mnoho let věnuje tvorbě milované pěvkyně a je uznávanou pokračovatelkou jejího uměleckého dědictví. Vdovičenková udržuje přátelské kontakty s rodinou Anny German, mimo jiné i s manželem umělkyně Zbigněvem Tucholským. Právě jí autoři seriálu „Anna German“ svěřili dabing hlasu pěvkyně v místech, kde bylo třeba zpívat a capella, protože originální nahrávky se nedochovaly.

V podání Vladislavy Vdovičenkové zazněly známé písně „Kogda cvětut sady“, „Echo ljubvi“, „Něžnosť“ aj.  Známou píseň „Naděžda“ A. Pachmutovové a N. Dobronravova zpíval sál spolu se zpěvačkou.

Během koncertu moderátor podrobně informoval o složitém a tragickém životě významné umělkyně.  Na plátně byly promítnuty úryvky z ruského seriálu „Anna German“.

Koncert ve Velkém sále RSVK navštívilo více než 80 posluchačů z řad ruských krajanů a Čechů.

Tento článek je dostupný v: Russian