Divadelní představení pro děti „Dvanáct měsíců“ v RSVK v Praze

Divadelní představení pro děti „Dvanáct měsíců“ v RSVK v Praze

Dne 18. března 2017 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konalo představení „Dvanáct měsíců“ podle pohádkové hry sovětského spisovatele Samuila Maršaka. Akce byla připravena estrádním studiem MIX za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Režisérka inscenace Sofie Gonzirková přivítala účastníky a hosty. Zdůraznila, že mnozí malí účastníci vystupují před velkým auditoriem poprvé. Mají proto trému a podpora publika jim velmi pomůže.

V inscenaci „Dvanáct měsíců“ hráli žáci sobotní školy estrádního studia: T. Soloduchinová, J. Govorovová, A. Karaža aj. Představení se zúčastnila i básnířka L. Svirskaja, která během vystoupení podporovala nejmenší herce.

Mladí umělci vyprávěli divákům známý a poučný příběh o vrtošivé královně, záludné maceše, její dceři, a rovněž o hodné nevlastní dceři, které kvůli její dobrotě pomáhá dvanáct bratrů – měsíců.

Všichni malí herci dojemně zahráli své role. Hosté, v jejichž řadách byli především rodiče a přátelé, je podpořili bouřlivým potleskem. Na konci vystoupení každé dítě dostalo dárek na památku.

Představení v Křišťálovém sále RSVK zhlédlo více než 70 diváků.

Tento článek je dostupný v: Russian