Prezentace dětské knihy „Cák a Flíček“ v RSVK v Praze

Prezentace dětské knihy „Cák a Flíček“ v RSVK v Praze

Dne 28. ledna 2017 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnila prezentace knihy české spisovatelky a pedagožky Vladimíry Dobešové „Cák a Flíček“. Akce byla připravena Mezinárodním kulturním institutem Klíč za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Vladimíra Dobešová je autorkou několika dětských knih a učebnic češtiny pro cizince. Ve svém vystoupení zdůraznila, že kniha „Cák a Flíček“ v sobě spojuje prvky pohádkové a didaktické. Na příkladu první kapitoly spisovatelka ukázala, jak kniha pomáhá dětem vytvořit si představu o kulturních a sociálních reáliích Česka a rozšířit si slovní zásobu.

Děti, které se akce zúčastnily, ochotně odpovídaly na otázky, překládaly názvy kuchyňských potřeb z češtiny do ruštiny, naučily se dětskou písničku z knížky a dostaly na památku suvenýry od partnerů akce.

Na akci rovněž vystoupila ilustrátorka knihy V. Vopičková, která dělala ilustrace k více než 60 dětským knihám vydaným jak v ČR, tak i v zahraničí. Spolu s ní studio tvůrčího dětského rozvoje LUKA uspořádaly umělecké dílny, kde se děti učily kreslit hlavní postavy knihy.

Na prezentaci bylo přítomno více než 60 lidí – ruských krajanů s dětmi a žáků Školy ruského jazyka J. Baženovové při RSVK v Praze.

Tento článek je dostupný v: Russian