Pravoslavná vánoční „jolka“ (oslava) v RSVK v Praze

Pravoslavná vánoční „jolka“ (oslava) v RSVK v Praze

Dne 7. ledna 2017 se v Ruském středisku vědy a kultury v Praze konala vánoční oslava (pravoslavné Vánoce), organizovaná Pražskou ruskojazyčnou pravoslavnou nedělní školou svaté Ludmily za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Podobné vánoční oslavy se v RSVK konají každý rok. Účastní se jich učitelé a žáci pražských nedělních škol a rovněž hosté, pozvaní organizátory. Letos se slavnostního koncertu zúčastnili žáci pravoslavné školy chrámu svatých Cyrila a Metoděje Pravoslavné církve českých zemí a Slovenska, nedělní školy chrámu svaté Ludmily Ruské pravoslavné církve a dětské tvůrčí kolektivy z města Kirov.

Hosty přivítal metropolita Českých zemí a Slovenska Michal a poblahopřál jim k narození Ježíše Krista.

Poté ve Velkém sále RSVK mladí lidé přednášeli básně, zpívali vánoční písně a koledy v ruském a českém jazyce a hráli různé scénky na evangelická témata.

Na závěr oslavy všechny hosty očekávaly dárky a tradiční pohoštění.

Mezi hosty byli duchovní Pravoslavné církve českých zemí a Slovenska, Ruské pravoslavné církve a mnoho pravoslavných věřících. Přítomni byli i zástupci společenských organizací ruských krajanů a česká veřejnost. Celkem Pravoslavnou vánoční „jolku“ navštívilo asi 300 hostů.

Tento článek je dostupný v: Russian