Moskevská novoroční oslava (jolka) „Překvapení Dědečka Mráze“ v RSVK v Praze

Moskevská novoroční oslava (jolka) „Překvapení Dědečka Mráze“  v RSVK v Praze

Dne 3. prosince 2016 se v Ruském středisku vědy a kultury v Praze uskutečnila novoroční oslava „Překvapení Dědečka Mráze“. Akce byla připravena moskevským divadlem lidí a loutek „Čudaki“ za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Moskevské divadlo lidí a loutek „Čudaki“ bylo založeno v roce 1989. Hostuje po celém Rusku i za jeho hranicemi (Velká Británie, Německo, Katar, Spojené arabské emiráty, Oman, Lotyšsko, Polsko, USA, Česko aj.)

Letos herci divákům představili dětský zábavný program za účasti Dědy Mráze, Sněhurky, Sněhuláka, klaunů a mnoha jiných postav známých ruských a sovětských kreslených filmů a pohádek. Vystoupil i svatý Mikuláš (v Rusku svatý Nikolaj), který je velmi podobný na Dědu Mráze, ale dárky nenosí v pytli, ale v nůši na zádech.

Ve foyeru děti tančily kolem ozdobeného vánočního stromečku a účastnily se veselých soutěží. Poté se ve Velkém sále konalo představení. Některé z dětí měly možnost vyjít na scénu a zatančit si či ulovit rybu s jednou z pohádkových postav.

Velkému zájmu se těšily velké loutky klaunů v pestrých kostýmech. Ke konci večera Děda Mráz a svatý Mikuláš organizovali bitvu velkými sněhovými koulemi.

Po představení hrdinové pohádek poblahopřáli hostům k blížícím se Vánocům a Novému roku a pozvali všechny, aby se vyfotili s pohádkovými bytostmi a obdrželi dárek.

Během představení bylo možné zhlédnout výstavu ruských dětských knih a děti si mohly nechat nalíčit obličej.

Na oslavě bylo asi 400 hostů z řad ruských krajanů i Čechů.

Tento článek je dostupný v: Russian