Mezinárodní mládežnický festival „Ulice umění“ v RSVK v Praze

Mezinárodní mládežnický festival „Ulice umění“ v RSVK v Praze

Dne 2. prosince 2016 se v Ruském středisku vědy a kultury v Praze uskutečnil IV. mezinárodní festival mládežnického umění „Ulice umění“. Akce byla organizována Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR a českými organizátory projektu.

„Ulice umění“ je jedním z největších nekomerčních projektů, který je především zaměřen na podporu mladých talentů a rozvoj v mládežnickém prostředí vážné hudby, poetické a umělecké kultury nejen v Rusku, ale i v zahraničí. Hlavní myšlenkou je spojit co možná nejvíce talentovaných lidí z různých zemí pod jednou střechou a ukázat, že v každém koutě planety žijí výrazné a zajímavé tvůrčí osobnosti. V Česku v RSVK se festival „Ulice umění“ konal již počtvrté a těší se stále větší popularitě.

Letos se v rámci festivalu v galerii RSVK konala výstava mladých začínajících fotografů a malířů z různých zemí.

Na koncertě se svojí vlastní tvorbou i díly oblíbených básníků, spisovatelů a skladatelů vystoupila řada mladých interpretů. Byli mezi nimi: Darja Taker, Anna Kolt, J. Osipenková a D. Špagin (Rusko), A. Vasiljevová a A. Ščerbakovová (Ukrajina), N. Meirbek a B. Achetovová (Kazachstán) a mnozí jiní.

Koncert ve Velkém sále RSVK zhlédlo více než 250 diváků z řad ruské a české mládeže. Diváci podpořili každé vystoupení začínajících umělců bouřlivým potleskem.

 

Tento článek je dostupný v: Russian