Prezentace projektu „Mir na ladoni. Děti pomogajut děťam“ (Svět na dlani. Děti pomáhají dětem) v RSVK v Praze

Prezentace projektu  „Mir na ladoni. Děti pomogajut děťam“  (Svět na dlani. Děti pomáhají dětem) v RSVK v Praze

Dne 9. listopadu 2016 se v Křišťálovém sále RSVK v Praze uskutečnila tisková konference účastníků a organizátorů nového dětského muzikálu „Pražské sny na Vánoce“ v rámci projektu „Mir na ladoni. Děti pomogajut děťam“ (Svět na dlani. Děti pomáhají dětem). Akce byla organizována českým producentským střediskem „Alex Vernik“ za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

„Mir na ladoni. Děti pomogajut děťam“ (Svět na dlani. Děti pomáhají dětem)

je mezinárodní projekt, ve kterém evropské a světové hvězdy vystupují na jedné scéně s talentovanými dětmi a uměleckými kolektivy z dětských domovů. Projektu se účastní choreografové a pedagogové z Německa, Ruska, Slovenska, Ukrajiny, Česka a Japonska.

Dětský muzikál – to je poutavé a pestré hudební představení a písněmi, tanci a speciálními efekty. Diváka čeká setkání s oblíbenými hrdiny známé československé pohádky „Tři oříšky pro Popelku“ podle české spisovatelky Boženy Němcové. Děj pohádky probíhá v našem současném světě a malí herci musí překonat problémy a dokázat, že kouzla se stávají i v dnešní době.

Tiskovou konferenci zahájil vedoucí Zastupitelství  Rossotrudničestva v ČR

Leonid Gamza, který představil účastníky projektu. Zvlášť vyzdvihnul účast sólisty Velkého moskevského akademického divadla a Marijinského divadla, zasloužilého umělce Ruska Andreje Merkurijeva  a známé ruské operní pěvkyně Světlany Feodulovové. Popřál organizátorům hodně úspěchů při realizaci projektu a potvrdil ochotu Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR podpořit jeho úspěšnou realizaci.

Hlavní režisér muzikálu a vedoucí producentského střediska Alex Vernik pověděl o hlavní myšlence a cílech projektu, který probíhá již více než rok. Zdůraznil, že nový muzikál je unikátní představení, ve kterém klasické dědictví ruské kultury, opery a baletu bude spojeno s modernou, populární estrádou, sportem a originálními žánry. Cílem projektu je snaha spojit kultury různých národů do jednoho hudebního představení, nabídnout šanci talentovaným mladým lidem, aby se projevili a vystoupili na jedné scéně s předními evropskými umělci.

Semifinalista česko-slovenské televizní show „Superstar“ Ladislav Bubnar pověděl o důležité úloze projektu, který je především zaměřen na podporu dětí z neúplných rodin a dětských domovů. Vyrostl v dětském domově a ví, co to je, když vyrůstáte bez rodičů. Informoval o dobročinném koncertu na podporu dětí „Hudba pro Afriku“, který se uskutečnil v Praze v dubnu 2016. Poděkoval organizátorům a zazpíval píseň „Lady Carneval“, se kterou letos zvítězil v Moskvě na mezinárodní pěvecké soutěži „Pirogovskij rassvět“.

Účastník televizního projektu „Golos 1“, člen poroty soutěže mladých talentů „Siňaja ptica“ Ilja Judičev řekl, že vyučování dětí si vyžaduje velkou odpovědnost, protože křehký talent mladého umělce se plně nachází v rukách pedagoga.

Vedoucí Ruské baletní školy v Praze Natalija Misjura sdělila, že žáci školy se rovněž účastní muzikálu a zdůraznila, že od roku 2016 v Praze působí Baletní škola A. Merkurjeva. Její žáci přijíždějí do Ruska na dílny k předním pedagogům Velkého divadla a děti z Ruska navštěvují Česko.

Na závěr tiskové konference vystoupili žáci Ruské baletní školy v Praze, kteří zatančili adagio z baletu Louskáček.

Na akci bylo přítomno asi 30 hostů, mimo jiné ruští a čeští novináři, kteří zadali mnoho otázek.

Premiéra dětského muzikálu „Pražské sny na Vánoce“ se uskuteční v 23. prosinci 2016 v pražském divadle Hybernia.

Tento článek je dostupný v: Russian