Koncert žáků hudební školy „Gradus ad Parnassum“ v RSVK v Praze

Koncert žáků hudební školy „Gradus ad Parnassum“ v RSVK v Praze

Dne 4. června 2016 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal koncert na závěr školního roku žáků hudební školy při RSVK „Gradus ad Parnassum“. Na koncertě vystoupili žáci Jany a Filippa Subbotinových a jiný učitelů školy. Akce byla připravena hudební školou za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Koncert zahájil ředitel a pedagog školy Filipp Subbotin, který přivítal účastníky a hosty koncertu a představil nejmenšího žáka školy Andreje Kravčenka. Poté vystoupili další začínající umělci L. Karasevová, A. Zajcev, N. Žukovová, T. Borejšová, J. Zaki, N. Štichlová, P. Istominová, V. Russkich, O. Kroužek, K. Kroužková a další žáci, mezi kterými byli jak děti ruských krajanů, tak i českých občanů.

Program se skládal z děl známých skladatelů P. Čajkovského, V. Rebikova, L. Knippera a rovněž českých skladatelů E. Hradeckého, E. Slavického aj. Na repertoáru byly rovněž ruské a české lidové písně.

Koncertu na závěr školního roku se zúčastnilo 18 žáků. Po každém vystoupení interpret obdržel osvědčení účastníka a sladký dárek.

Pro hosty a účastníky byla v Křišťálovém sále připravena výstava kreseb dětského uměleckého studia „Veselé prstíky“.

Tento článek je dostupný v: Russian