Výstava fotografií „Irkutsk 355. Více než město“ v RSVK v Praze

Výstava fotografií „Irkutsk 355. Více než město“ v RSVK v Praze

Dne 31. května 2016 byla v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze zahájena výstava fotografií „Irkutsk 355. Více než město“, která byla věnována 355. výročí založení města. Akce byla organizována za podpory Kulturní komory Irkutsku a Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Výstavu zahájil vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Leonid Gamza, který poté předal slovo vedoucí irkutské umělecké galerie „Dias“, člence Kulturní komory Irkutsku, předsedkyni komise Kulturní politika, člence Mezinárodní rady muzeí Dianě Salacké.

Diana Salacká informovala o místech, zobrazených na fotografiích, o obyvatelstvu, kulturních a etnických zvláštnostech regionu. Poděkovala Ruskému středisku vědy a kultury v Praze za pomoc při organizaci výstavy irkutských fotografů a darovala knihovně RSVK malebná alba o historii města.

Na výstavě je představeno asi 50 děl 10 profesionálních fotografů a milovníků města. Téma narozenin města spojuje foto historického centra, městských scenérií, legendárního jezera Bajkal a unikátní přírody Sibiře v různém ročním období.

Na zahájení výstava fotografií „Irkutsk 355. Více než město“ bylo přítomno asi 30 osob z řad ruských krajanů a Čechů.

Výstava potrvá do 15. června 2016.

Tento článek je dostupný v: Russian