Dětský festival „Pruhovaná žirafa“ v RSVK v Praze

Dětský festival „Pruhovaná žirafa“ v RSVK v Praze

Dne 28. května 2016 se v Ruském středisku vědy a kultury v Praze konal dětský festival „Pruhovaná žirafa“. Akce byla připravena za organizační podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Festival „Pruhovaná žirafa“ byl organizován hudební školou „Gradus ad Parnassum“ a proběhl v RSVK již potřetí. Jednalo se o největší akci pro děti ruských krajanů, která se konala v předvečer Mezinárodního dne dětí. Letos se k jeho přípravě spojila vokální studia Cantilena a Mix, taneční studia „Benefit dance“ a Danceand Yoga, školy při RSVK „Gradus ad Parnassum“ a ruského jazyka a literatury, studio Veselé prstíky a jiné.

Hlavní událostí byl velký koncert „Na návštěvě u pohádky“. Moderoval jej známý ruský klavírista Filipp Subbotin. Hostům RSVK byly předvedeny tance – od klasického baletu P. Čajkovského „Louskáček“ do moderního akrobatického rock-and-rollu, písně od lidových do estrádních, básně a scénky. Každé číslo bylo doprovázeno bouřlivým potleskem diváků.

Poté v různých prostorech Ruského střediska vědy a kultury začaly pracovat dětské dílny, kde se zájemci mohli naučit nové techniky kreslení, sestavovat Lego, naučit se péct, získat základy v angličtině a také si zaskákat na trampolíně.

Festivalu v RSVK se zúčastnilo více než 300 dětí a jejich rodičů z řad ruských krajanů a Čechů. Festival byl ukončen vypuštěním nafukovacích balonků.

Tento článek je dostupný v: Russian