Večer ruskojazyčných spisovatelů ČR v RSVK v Praze

Večer ruskojazyčných spisovatelů ČR v RSVK v Praze

Dne 25. května 2016 se v Literárním salonu RSVK v Praze konal tradiční literární večer ruskojazyčných spisovatelů v ČR. Akce byla připravena Svazem ruskojazyčných spisovatelů v ČR za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Večer zahájil a moderoval prezident Svazu ruskojazyčných spisovatelů v ČR Sergej Levickij.

Jako první vystoupil mladý autor Leonid Poltorak, jenž stojí včele Asociace ruských spisovatelů Moldávie, a přednesl své verše. Pražské básnířky Ludmila Svirskaja a Leila Begim představily nový sborník básní „Čtyři rozměry lásky“, jehož prezentace proběhla v RSVK v Praze 19. května. Leila Begim přednesla verše, věnované nedávným tragickým událostem v Ázerbájdžánu. Pražský vydavatel a autor Oleg Krylov představil svoji nedávno vydanou knihu „Mnich“ a knihy, které se chystá vydat nakladatelství Olga Krylova.

Sergej Levickij přečetl několik svých humoristických povídek. Informoval též o knize „Člověk v systému“, kterou napsal ruský spisovatel M. Veller.

Na večeru rovněž vystoupili Viktorie Dobromyslovová, Vadim Fjodorov a Larisa Tarakanovová, jenž divákům představili svá prozaická a poetická díla.

Večer Svazu ruskojazyčných spisovatelů v ČR, na kterém bylo přítomno asi 20 osob, proběhl v přátelské a nenucené atmosféře.

Tento článek je dostupný v: Russian