Testování znalostí ruského jazyka v RSVK v Praze

Testování znalostí ruského jazyka v RSVK v Praze

Ve dnech 25. – 27. května 2016 se v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze uskutečnilo každoroční testování znalostí ruského jazyka TORFL a zkoušky „Ruský jazyk ve sféře obchodní komunikace“. Akci připravily Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR a Petrohradská státní univerzita.

Letos zkoušely členky Komise pro státní testování znalostí ruského jazyka Petrohradské státní univerzity, kandidátky filologických věd Jelena Kosarevová a Larisa Rakitinová.

Během tří dnů testováním prošlo 68 osob, mezi kterými byli občané ČR a rovněž zemí SNS a řady sousedních evropských zemí.

Konečné výsledky zkoušek budou známy během 10 dnů. Podle ruských zkoušejících však většina účastníků zkoušku úspěšně složila.

Kurzy ruského jazyka při RSVK v Praze již mnoho let organizují speciální přípravné kurzy a metodické semináře pro ty, kdo mají zájem složit zkoušku a obdržet mezinárodní osvědčení.

Dne 26. května v rámci zkouškového období se v RSVK uskutečnil metodický seminář pro české učitele ruského jazyka, jenž byl organizován zaměstnanci Kurzů ruského jazyka při RSVK v Praze za podpory České asociace rusistů a Česko-ruské společnosti.

Předseda České asociace rusistů Jiří Klapka pozdravil účastníky a zdůraznil, že zájem o studium ruského jazyka v ČR neustále vzrůstá a mnozí studenti se snaží získat oficiální osvědčení o úrovni znalostí ruského jazyka.

Vedoucí Kurzů ruského jazyka při RSVK v Praze J. Zubkovskaja informovala o průběhu mezinárodních zkoušek ruského jazyka TORFL. Podtrhnula, že učitelé kurzů pracují podle speciálně vypracované metodiky a pro přípravu využívají nejnovější učební literaturu předních ruských nakladatelství. Takový systém českým studentům umožňuje dosáhnout vynikajících výsledků a získat mezinárodní osvědčení.

Jelena Kosarevová z Petrohradské státní univerzity pověděla českým kolegům o problémech, se kterými se potýkají učitelé při přípravě studentů na zkoušky v systému TORFL. Zdůraznila, že se seminář koná za účelem popularizace systému mezinárodních zkoušek ruského jazyka TORFL a rovněž pro pomoc učitelům ruského jazyka při přípravě studentů na tyto zkoušky.

Na semináři bylo přítomno více než 30 osob, mezi kterými byli zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, členové Asociace jazykových škol ČR a čeští učitelé ruského jazyka.

Tento článek je dostupný v: Russian