Multikulturní festival „Barevný region“ v Ústí nad Labem

Multikulturní festival „Barevný region“ v Ústí nad Labem

Dne 13. května 2016 se na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem uskutečnil II. ročník festivalu národních menšin „Barevný region“. Akce byla organizována vedením Ústeckého kraje ve spolupráci s Výborem pro záležitosti národních menšin Ústeckého kraje. Na festivalu byla též představena Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR a Ruské středisko vědy a kultury v Praze.

Festival národních menšin zahájil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Mezi hosty byla přítomna konzulka Bulharska Galia Dimitrova, představitel Velvyslanectví Vietnamu v ČR Vu Van Minh, atašé Generálního konzulátu v Karlových Varech Kirill Popov, zástupci vedení kraje a města.

Stejně jako v loňském roce bylo cílem festivalu ukázat hostům pestrost národních menšin, které žijí v Ústeckém kraji, jejich kulturu, jazyk a tradiční kuchyni. Etnická pestrost byla představena zástupci Bulharska, Vietnamu, Německa, Izraele, Ruska, Slovenska a cikánské komunity.

S hudebními a tanečními čísly vystoupil Dětský sbor „Butony“ (Volary), kozácký soubor „Legija“ a jiné folklorní soubory. Na programu byly bulharské a slovenské lidové písně, maďarská cimbálová hudba, soubor „Legija“ zazpíval válečné a kozácké písně. Pestrá taneční čísla v podání zástupců Vietnamu diváky rovněž potěšila.

Rusko bylo na festivalu představeno stánkem Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR, Ruského střediska vědy a kultury v Praze a ruskojazyčné společenské organizace „Kovčeg-Archa“. Rozdávaly se zde informační materiály o RSVK v Praze, georgijevské stužky a tradiční ruské sladkosti.

Tento článek je dostupný v: Russian