„Zlatý akordeon Ruska“ v RSVK v Praze

„Zlatý akordeon Ruska“ v RSVK v Praze

Dne 28. dubna 2016 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal koncert „Nastanou jarní dny . . . „ laureáta mnoha ruských a mezinárodních soutěží, ruského hudebníka Servera Abkerimova (akordeon). Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Server Abkerimov často vystupuje sólově, ale i s různými soubory v Rusku i v zahraničí (Německo, Polsko, Rakousko, Itálie Španělsko atd.). Často se účastnil mezinárodních festivalů ve Finsku, Lotyšsku a Litvě.

Servera Abkerimova právem nazývají „Zlatým akordeonem Ruska“. Je častým hostem i na scéně Ruského střediska vědy a kultury v Praze. Na koncerty v RSVK přicházejí desítky jeho fanoušků, kteří si cení vysokou úroveň a originalitu interpretace nadaného skladatele.

Na koncertu zazněly skladby S. Rachmaninova, J. Peškova, G. Caccini, D. Scarlatti a jiných skladatelů a rovněž vlastní skladby Abkerimova.

Zvlášť silný dojem na diváky udělalo dílo, věnované otci umělce „Proščaj, otěc“ (Buď sbohem, otče) a též skladba J. Miljutina „Čajka“ (Racek).

Na akci bylo přítomno okolo 50 osob z řad ruských krajanů a českých občanů. Po koncertu diváci dlouze tleskali Serveru Abkerimovovi a děkovali mu za hluboký umělecký zážitek, který jim umožnil.

Tento článek je dostupný v: Russian