Den otevřených dveří v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze

Den otevřených dveří v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze

Dne 14. dubna 2016 Ruské středisko vědy a kultury v Praze navštívili studenti Gymnázia Jakuba Škody z Přerova, kde již mnoho let přetrvává tradice výuky ruského jazyka. Během exkurze se 23 studentů se svými dvěma učitelkami seznámili s činností RSVK v Praze a kurzů ruského jazyka.

Prohlídku střediska začali od Velkého sálu, poté hosté navštívili knihovnu, kde se seznámili s novými knihami i celým fondem, vyslechli si informaci o tom, jaké akce mohou v RSVK navštívit tento měsíc.

Velký zájem studentů a jejich pedagožek vyvolala národní specializovaná filatelistická výstava s mezinárodní účastí Eurospace 2016, věnovaná 55. výročí letu do vesmíru Jurije Gagarina, která nyní probíhá v Křišťálovém sále RSVK.

Po exkurzi v počítačové třídě kurzů ruského jazyka byla pro studenty organizována vyučovací hodina s využitím multimediálních prostředků. První část byla věnována tématu „Ruská kuchyně. Pití čaje v ruském stylu“, druhá – 55. výročí letu prvního člověka do vesmíru. Studenti rovněž zhlédli výukový film o Juriji Gagarinovi.

Hosté zadali mnoho otázek o činnosti střediska a kurzů, na které obdrželi vyčerpávající odpovědi. Byla jim též udělena konzultace o zkoušce z ruského jazyka pro získání mezinárodního osvědčení, kterou lze složit v RSVK v Praze.

Tento článek je dostupný v: Russian