Koncert vážné hudby v RSVK v Praze

Koncert vážné hudby v RSVK v Praze

Dne 17. března 2016 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnil koncert studentky pražské AMU Varine Mkrtčan (soprán). Akce byla organizována za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Studentka 2. ročníku oddělení operního zpěvu pražské AMU Varine Mkrtčan (soprán) nehledě na mládí opakovaně předvedla své umění, které je hodno obdivu.

Mladá pěvkyně se narodila v roce 1994 v Moskvě a od dětství si zamilovala zpěv. Poté, co se s rodiči přestěhovala do Prahy, začala Varine studovat na speciální střední škole pro talentované děti, kterou úspěšně zakončila. Následně byla přijata na pražskou AMU.

V současnosti je Varine laureátkou mezinárodní festivalů v Moskvě a Praze, vítězkou několika mládežnických soutěží jako je např. Mezinárodní soutěž-festival Bohuslava Martinů.

V podání mladé umělkyně zazněly písně A. Dvořáka, B. Martinů a rovněž árie z oper Rusalka A. Dvořáka, Sněhurka N. Rimského-Korsakova, Kouzelná flétna a Figarova svatba W.A. Mozarta, Porgy a Bess G. Gershwina, Gianni Schicchi G. Pucciniho aj.

Klavírního doprovodu se ujala studentka 2. ročníku oddělení klavíru pražské AMU J. Vorobjovová.

Diváci srdečně vítali každé vystoupení v podání mladých talentovaných umělkyň. Na koncertě bylo přítomno více než 80 diváků z řad ruských krajanů a českých občanů.

Tento článek je dostupný v: Russian