Prezentace ruského vysokoškolského vzdělání na Univerzitě Palackého v Olomouci

Prezentace ruského  vysokoškolského vzdělání  na Univerzitě Palackého v Olomouci

Dne 17. března 2016 na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci proběhla prezentace systému ruského vysokoškolského vzdělání. Prezentace byla připravena a uskutečněna Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR ve spolupráci s vedením univerzity.

Zaměstnankyně Ruského střediska vědy a kultury v Praze Veronika Novoselovová podrobně pověděla o systému vysokoškolského vzdělání v Rusku, možnostech studia a stáží zde, o činnosti RSVK v Praze. Seznámila též posluchače s možnostmi složení zkoušky z ruského jazyka se získáním certifikátu.

Na Filosofické fakultě UP studuje 5704 studentů, 300 z nich si vybralo ruský jazyk. 37 studentů 1. ročníku zahájilo studium v bakalářském studijním programu „Překladatelství“ na bázi ruského jazyka, jenž byl otevřen teprve letos. Největšímu zájmu se těší nové odbornosti: Ruský jazyk v oblasti ekonomiky, řízení a turismu, Ruská filologie v kontextu evropské kultury a literatury. Zájem o tradiční odbornosti jako Ruská filologie, Ruská literatura a Ruský jazyk je v posledních několika letech stabilně velký.

Na prezentaci ruského vysokoškolského vzdělání přišlo více než 120 studentů a učitelů Univerzity Palackého. Po jejím ukončení si několik osob podalo přihlášku na Letní školu ruského jazyka.

Tento článek je dostupný v: Russian