Setkání s Nikolajem Starikovem v RSVK v Praze

Setkání s Nikolajem Starikovem v RSVK v Praze

Dne 1. února 2016 se ve Velkém sále RSVK v Praze uskutečnilo setkání se známým ruským spisovatelem, publicistou a veřejným činitelem Nikolajem Starikovem, na kterém autor prezentoval svoji novou knihu „Vlasť“. Akce byla připravena Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR.

Kniha byla vydána v roce 2016 v nakladatelstvím „Pitěr“ a hned se v Rusku stala bestsellerem. Autor se v ní na základě svého bohatého výzkumu a osobních zkušeností v politice snaží odpovědět na takové otázky, jako: Co to je moc? Jak ji získat a jak ztratit? Z čeho se skládá?

Právě v takové vědecko-populární formě N. Starikov pojal své vystoupení před četnými diváky. Povídání o obsahu nové knihy autor prokládal mnoha příklady z historie a současného mezinárodního života. Mimo jiné se podrobně pozastavil na problému běženců a perspektivách rozvoje EU.

Po prezentaci knihy N. Starikov odpověděl na četné dotazy diváků. Jeho vystoupení, komentáře a odpovědi byly často přerušovány potleskem publika.

Vystoupení Nikolaje Starikova v RSVK vyvolalo velký zájem českých hromadných sdělovacích prostředků. Před i po setkání ruský veřejný činitel dal interview novinám MF Dnes, Lidovým novinám, Haló novinám, Parlamentním listům aj.

V sále byly rovněž přítomny štáby českých televizních kanálů Nova, Prima a ruského VGTRK.

Setkání s Nikolajem Starikovem se zúčastnilo více než 300 lidí. Byli mezi nimi ruští krajané a rovněž velký počet českých občanů, pro které bylo organizováno tlumočení. Jeho vystoupení, otázky a odpovědi vyvolaly bouřlivou diskuzi a obdržely různá ocenění.

Své vystoupení Nikolaj Starikov ukončil předáním svých knih dvěma posluchačům, kteří dle jeho mínění zadali nejzajímavější dotazy. Na prosbu mnoha diváků podepsal své knihy a vyfotografoval se s nimi.

Po setkání hosté děkovali RSVK za organizaci zajímavé a užitečné akce.

Před zahájením setkání se protiruská organizace „Pražskij majdan“ snažila hlídkovat na akci a protestovala proti příjezdu a vystoupení N.Starikova. Této akce, která trvala méně než jednu hodinu, se zúčastnilo maximálně 12 lidí.

Všichni zájemci si mohou stáhnout své fotografie s Nikolajem Starikovem, když se budou řídit následujícím odkazem:

https://drive.google.com/folderview?id=0B8lhV3vKFS5TNG1jS1I3ZjV4LUk&usp=sharing

Tento článek je dostupný v: Russian