Přednáška profesora Nikolaje Cirelnikova „Jak si uchovat a zlepšit své zdraví“ v RSVK v Praze

Přednáška profesora Nikolaje Cirelnikova  „Jak si uchovat a zlepšit své zdraví“ v RSVK v Praze

Dne 19. ledna 2016 se v Literárním salonu Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnila přednáška „Jak si uchovat a zlepšit své zdraví“. Přednesl ji profesor, zasloužilý činitel vědy RF, MUDr. Nikolaj Cirelnikov. Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Více než 40 let se Nikolaj Ivanovič zabývá studiem adaptivních mechanizmů člověka v různých klimatických podmínkách a geografických zónách. Sférou jeho profesionálního zájmu jsou tak zvané toxikanty – látky či sloučeniny, které mají toxický vliv na živé organismy. Mnoho let pracuje v Sibiřském oddělení Ruské akademie lékařských věd a studuje negativní faktory, které mají vliv na vnitroděložní rozvoj dítěte.

Doktor pověděl o moderních metodách uchování a rozvoje zdraví člověka. Demonstroval údaje Světové zdravotnické organizace, podle kterých zdraví člověka jen z 10 % závisí na činnosti zdravotnických organizací, z 20 % na genetice, z 20% na ekologii a z 50 % na způsobu života lidí. Podle profesora se v současnosti objevila akutní potřeba informovat lidi o všech rizikových faktorech, kterým jsou vystaveni v každodenním životě. Zvlášť podtrhnul úlohu vody a kvality potravin a vliv mobilních telefonů na organismus. Rovněž se pozastavil na metodách očištění se od toxinů a parazitů.

Podrobněji o důležitých faktorech, majících vliv na zdraví a dlouholetost, profesor plánuje povědět na dalších přednáškách v RSVK.

Návštěvníci Ruského střediska vědy a kultury v Praze se zájmem vyslechli přednášku a zadali mnoho dotazů.

Na akci bylo přítomno okolo 30 osob, především z řad ruských krajanů.

Tento článek je dostupný v: Russian