Pravoslavná vánoční oslava (jolka) v RSVK v Praze

Pravoslavná vánoční oslava (jolka) v RSVK v Praze

Dne 7. ledna 2016 se v Ruském středisku vědy a kultury v Praze uskutečnila vánoční oslava (jolka) organizovaná Pražskou pravoslavnou nedělní školou chrámu svaté Ludmily. Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Na začátku oslavy metropolita českých zemí a Slovenska Rostislav poblahopřál všem přítomným k narození Ježíše Krista.

Poté hosté ve Velkém sále RSVK zhlédli vánoční představení na motivy evangelických námětů v podání žáků nedělní školy. Děti různého věku přednášely verše a zpívaly vánoční koledy v ruském a českém jazyce. Ve druhé části programu vystoupila rodina Gorelovových z Moskvy. Manželé Lilit a Alexandr již mnoho let pomáhají dětem bez domova, invalidním dětem a sirotkům. V rodině Gorelovových je vychováváno 32 dětí. Do Prahy přijelo 15 dětí a jejich rodiče. Ukázali rovněž představení s vánoční tematikou. Na závěr večera všechny očekávalo tradiční vánoční pohoštění a dárky pro děti.

Mezi hosty akce byli duchovní Pravoslavné církve českých zemí a Slovenska a mnoho pravoslavných věřících. Přítomni byli i zástupci společenských organizací ruských krajanů a česká veřejnost. Celkem vánoční oslavu navštívilo asi 300 osob.

Tento článek je dostupný v: Russian