Výstava „Mnohotvárné Rusko“ v RSVK v Praze

Výstava „Mnohotvárné Rusko“ v RSVK v Praze

Dne 3. prosince 2015 se v Křišťálovém sále RSVK v Praze uskutečnila vernisáž výstavy mladých malířů „Mnohotvárné Rusko“. Akce byla organizována ruským malířem Denisem Žukovem z Obninska za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Výstavu zahájil vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Leonid Gamza, který seznámil hosty výstavy s autorem projektu. Zdůraznil, že Denis Žukov již pobýval v Praze v únoru 2014 se svojí personální výstavou „Od severu k jihu“, která měla velký úspěch jak mezi krajany, tak i místními obyvateli. Popřál malíři hodně uměleckých úspěchů.

Autor projektu, kandidát pedagogických věd, učitel a malíř Denis Žukov sdělil, že na výstavě je představeno více než 20 děl malířů a sochařů z Moskvy a jejího okolí, Petrohradu, Jaroslavle a rovněž měst z jihu Ruska a Sibiře.

Zdůraznil, že „cílem a tématem výstavy je vyjádřit myšlenky, pocity a nálady současných obyvatel Ruska. Všechna díla jsou velmi různorodá, jsou představeny prakticky všechny žánry – realismus, symbolismus, romantismus, surrealismus, sci-fi, metafyzika, dekorativní malířství, expresionismus aj.“

Výstava byla poprvé představena v Ruském domě vědy a kultury v Berlíně a po Praze bude vystavena v Zastupitelství Rossotrudničestva ve Velké Británii.

Po zahájení výstavy hosté mohli pohovořit s Denisem Žukovem a rovněž s malířkami Marinou Žukovovou a Věrou Subbotinovou, jejichž díla jsou rovněž představena na výstavě.

Výstava potrvá do 11. 12. 2015

Tento článek je dostupný v: Russian