Mezinárodní pěvecká soutěž – festival „Diamonds Voice“ v RSVK v Praze

Mezinárodní pěvecká soutěž – festival „Diamonds Voice“ v RSVK v Praze

Ve dnech 27. – 28. listopadu 2015 se ve Velkém sále RSVK v Praze konala mezinárodní pěvecká soutěž „Diamonds Voice“. Akce byla organizována českou agenturou „NARI Models“ za podpory Senátu Parlamentu ČR a Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR. Galakoncert festivalu se uskutečnil 28. listopadu.

Soutěž – festival probíhal v Praze již potřetí za sebou. Zúčastnilo se jej 24 mladých umělců z Arménie, Bulharska, Běloruska, Gruzie, Itálie, Kazachstánu, Kuby, Ruska, Česka a Uzbekistánu.

Vystoupení účastníků podle desetibodového systému hodnotila mezinárodní porota. Podle pravidel soutěže každý z účastníků zazpíval dvě písně, z nichž jedna byla v rodném jazyce.

Miláčkem diváků se stala uzbecká interpretka Chariniso Akbarovová, která vybojovala 1. místo ve věkové kategorii od 8 do 15 let. 2. místo obsadily Arizan Sabikenovová (Kazachstán) a Kristin Nikolajevová (Bulharsko). O třetí místo se podělili Ivona Etike z Běloruska a Tomáš Ringel z ČR.

V kategorii od 15 let a starší vybojoval 1. místo Jan Čechovský (ČR), druhé Alexandr Jelovskij (RF) a třetí Denis Simukov (RF).

Dne 29. listopadu se v Betlémské kapli konal dobročinný galakoncert, na kterém vystoupili všichni účastníci soutěže. Vybrané finanční prostředky byly předány dobročinné společnosti „Miloserdije“ na pomoc nemocným AIDS.

Tento článek je dostupný v: Russian