Ples Tanečního klubu v RSVK v Praze

Ples Tanečního klubu v RSVK v Praze

Dne 25. listopadu 2015 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal ples Tanečního klubu při RSVK v Praze Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Příčinou konání tohoto plesu bylo jubileum jeho vedoucího, učitele klasických tanců Valerije Stěpanova.

V tento večer jubilant obdržel mnoho gratulací od blízkých přátel a žáků – ruských krajanů i českých občanů – již v různém období navštěvovali a navštěvují taneční hodiny v současnosti.

Ples zahájil jubilant v páru s Jevgenijí Volkovovou a všechny nadchl lehkostí a elegancí podání technicky složitého a temperamentního španělského tance „Paso doble“.

Různé tance se v tento večer střídaly se slovy díků na adresu Valerije Michajloviče. Dospělí žáci hovořili o tom, že hodiny tance měly kladný vliv na jejich duševní a fyzické rozpoložení a dokonce určily osudy některých tanečních párů.

Vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Leonid Gamza jménem celého kolektivu RSVK v Praze poblahopřál jubilantovi a vyjádřil naději na další spolupráci, díky které budou řady milovníků klasických tanců jen růst. Popřál Valeriji Stěpanovovi, aby vždy zůstal stejně zdravý, mladý a energický.

Tento článek je dostupný v: Russian