Večer Olgy Miljukovové v RSVK v Praze

Večer Olgy Miljukovové v RSVK v Praze

Dne 21. listopadu 2015 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal večer členky uměleckého sdružení „Mir iskusstva“ Olgy Miljukovové, která vystoupila se sólovým vokálním programem. Na klavír ji doprovodila umělecká vedoucí sdružení Světlana Suvorovová. Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Olga Miljukovová je učitelkou angličtiny v Praze a rovněž majitelkou krásného sopránu. Před hosty v RSVK vystoupila poprvé s programem lyrických písní v ruském a anglickém jazyce, jenž připravila spolu se svojí učitelkou a korepetitorkou Světlanou Suvorovovou.

Překvapením pro diváky i samotnou Olgu bylo vystoupení jejího osmiletého syna Leonarda, který zazpíval píseň „Zlaté město“. Vystoupení mladého umělce bylo diváky přijato s nadšením a odměnili jej bouřlivým potleskem.

Své vystoupení O. Miljukovová ukončila za doprovodu kytary romancí „Ó, žena létající složitě . . .“ (О, женщина, летающая трудно…»).

Hezký hlas a zdařilý repertoár začínající zpěvačky se hostům RSVK velmi líbily a ti děkovali za hluboký umělecký zážitek, který si odnesli.

Na koncertě bylo přítomno více než 70 hostů z řad ruských krajanů i Čechů.

Tento článek je dostupný v: Russian