Výstava „Solněčnyj krug” (Sluneční kruh) v RSVK v Praze

Výstava „Solněčnyj krug” (Sluneční kruh) v RSVK v Praze

Dne 17. listopadu 2015 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konalo zahájení výstavy „Solněčnyj krug” malířky z Jekatěrinburgu Viktorie Patruševové. Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Výstavu zahájil zástupce vedoucího Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Oleg Soloduchin, který představil malířku, jež tvoří své alegorické černo-bílé obrazy technikou grafiky na tkanině a využívá při tom gelové tužky.

Série obrazů s názvem „Solněčnyj krug” obsahuje 28 obrazů zobrazujících bizarní ptáky a květiny, které jsou nakresleny do kruhu, tak jako je malován sluneční kotouč.

Viktorie Patruševová pověděla návštěvníkům , že k vytvoření této série ji inspirovalo cestování po Dálném východu. Přiznala se rovněž, že začala kreslit teprve nedávno, již ve zralém věku. Její nezvyklé obrazy přitahují pozornost svojí záhadnou symbolikou a půvabem provedení. Díla umělkyně byla vystavována v Rusku i v zahraničí. Nacházejí se v mnoha soukromých sbírkách.

Na zahájení bylo přítomno okolo 30 návštěvníků z řad krajanů a Čechů. Výstava potrvá do 27. listopadu 2015.

Tento článek je dostupný v: Russian