Tvůrčí stáže v Rusku

Tvůrčí stáže v Rusku

Fond D.S. Lichačeva a Prezidentské středisko B.N. Jelcina za podpory Výboru pro zahraniční vztahy Petrohradu vyhlašuje soutěž o získání stáže v Rusku pro zahraniční kulturní činitele, kteří se zabývají projekty spojenými s ruskou kulturou a historií. Vítězové soutěže získají možnost jet na dvoutýdenní stáž do Petrohradu (RF) od 9. do 22. května 2016. Doprava (letenka v ekonomické třídě) a ubytování v Petrohradě je hrazeno organizátory soutěže.

Přihlášku je třeba podat do 1. února 2016.

Vítězové soutěže budou vybráni do 1. března 2016.

Potřebné dokumenty:
Podrobné CV (včetně údajů o úrovni znalostí ruského jazyka, o předchozích cestách do Ruska, o předchozích projektech, spojených s Ruskem).
Popis projektu, spojeného s Ruskem (do 3 str.) – muzejní či výstavní projekt, divadelní inscenace, dokumentární či hraný film, výstava fotografií, vytvoření jiných uměleckých děl, napsání beletrie či vědecké knihy, věnované kultuře a historii Ruska. Popsání projektu musí obsahovat zdůvodnění nutnosti tvůrčí stáže v Petrohradu s označením organizace, se kterou by chtěl autor projektu spolupracovat v době stáže.
Přihlášky jsou akceptovány v anglickém a ruském jazyce. Žádáme Vás, abyste je posílali e-mailem na adresu vitenberg@lfond.spb.ru a elenavitenberg@gmail.com.

Podrobnější informace – viz ruská varianta

Tento článek je dostupný v: Russian