Umělecký večer „Duet“ v RSVK v Praze

Umělecký večer  „Duet“ v RSVK v Praze

Dne 10. září 2015 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal umělecký večer „Duet“. Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Večer zahájil a uváděl filolog a velký milovník hudby Vladimír Franta. Na večeru v podání studentky Mezinárodní konzervatoře Praha Anny Duškinové a Vladimíra Franty zazněly v ruském, českém a anglickém jazyce písně ze známých muzikálů „My Fair Lady“ a „Zpívání v dešti“, z představení, operet a filmů. Na klavír umělce doprovodila Světlana Melnikovová.

Vladimír Franta doprovázel každé hudební dílo povídáním o jeho námětu a zajímavými fakty o jeho vzniku. Se zvláštním potěšením diváci uvítali písně „Svaděbnoje putěšestvije na vozdušnom šare“ Sergeje Zacharova, „Kak mnogo děvušek chorošich“ z repertoáru Leonida Uťosova a mnoho jiných.

Na závěr Vladimír Franta poděkoval Ruskému středisku vědy a kultury v Praze za možnost uskutečnit umělecký večer a také hostům a českým přátelům, kteří je přišli podpořit. Pozval též všechny diváky 23. záři do Muzea Antonína Dvořáka na hudební představení „Mary Pickword – historie lásky“, jehož premiéra se uskutečnila v RSVK v prosinci roku 2014.

Koncert uměleckého dua zhlédlo okolo 40 vděčných diváků z řad ruských krajanů a českých občanů.

Tento článek je dostupný v: Russian