Dobročinný koncert v RSVK v Praze

Dobročinný koncert v RSVK v Praze

Dne 31. července 2015 se ve Velkém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal dobročinný koncert. Akce byla připravena studujícími v Praze ruskými studenty a krajany za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Večer zahájili a uváděli vedoucí mládežnických akcí, absolvent Moskevské státní industriální univerzity Konstantin Novikov a studentka Vysoké školy hereckého umění Prahy Jana Ševčenková.

Na programu večera byla taneční, instrumentální a scénická vystoupení v podání studentů – ruských krajanů, kteří studují na pražských vysokých školách. Studentka z Jekatěrinburgu Anastasie Blinovová zahájila koncert baladou legendárního kanadského džezového klavíristy Oscara Petersona „He has gone“.

Učitelka, choreografka a předsedkyně oddělení kultury sdružení kazašské mládeže „Tarlan“ Alina Kvonová zatancovala v lidových krojích výrazné a temperamentní španělské i orientální tance.

Herci ochotnického divadelního kolektivu „Mix“ Lev Ljapejkov a Nikita Treťjakov zahráli miniaturu ze hry ruského dramatika Semena Zlotnikova „K vam sumasšedšij“ (Diptich dlja dvuch mužčin).

Studenti Nikita Děgťjarov a Alena Babčenková zazpívali píseň ruského spisovatele a novináře Dmitrije Bykova „Pesň pěsněj“.

Umělecká vedoucí Mládežnického divadla Šatc Alena Danilovová a herec Jevgenij Leonov zahráli novelu „Vybor“.

Večera se rovněž zúčastnila mládežnická hudební skupina „Francesco Biver“.

Každé vystoupení přátel a známých bylo diváky vítáno bouřlivým potleskem.

Účastnice programu „GrowUp center“ Jana Ševčenková a Soňa Nikitěnková pověděly, že se dobročinný večer koná za účelem podpory starých lidí z Pražského domova důchodců a dětí s autismem a Downovým syndromem z Pražského střediska Katrin Telin.

Ve Velkém sále se v tento večer shromáždilo více než 80 mladých krajanů a místních obyvatel. Všichni jednomyslně podpořili dobročinnou akci a vnesli svůj vklad do finanční sbírky.

Na získané během koncertu finanční prostředky pro obyvatele Domu důchodců bylo organizováno setkání a pro děti z Pražského střediska Katrin Telin byl zakoupen studijní tablet.

Tento článek je dostupný v: Russian