Hudební večer u příležitosti narozenin operní pěvkyně Jeleny Obrazcovové v RSVK v Praze

Hudební večer u příležitosti narozenin operní pěvkyně  Jeleny Obrazcovové v RSVK v Praze

Dne 7. července 2015 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury konal večer u příležitosti narozenin slavné operní pěvkyně a hudební pedagožky Jeleny Obrazcovové. Organizátory akce byly známá operní pěvkyně, sólistka Velkého divadla (Moskva), Státní opery Praha, profesorka Mezinárodní konzervatoře Praha, žákyně Jeleny Obrazcovové Tachira Menaždinovová a Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Divákům byly představeny unikátní nahrávky slavnostního Operního plesu, který se konal 28. října 2014 ve Velkém divadle v Moskvě. Byl věnován 75. výročí narození umělkyně a zúčastnily se jej hvězdy světové operní scény. Zazněla též romance S. Rachmaninova „O, ne grusti” v podání Jeleny Obrazcovové.

Tachira Menaždinovová se podělila o vzpomínky na své studium. Pověděla o vlivu, který na ni měla Obrazcovová a ubezpečila diváky, že energetiku, část ducha velké zpěvačky, každý její žák v sobě cítí dodnes.

Na koncertě své umění předvedly absolventky českých hudebních škol Ivana Milek-Brodská, Petra Kamenická a Ilona Pavlovová. Zazněla díla N. Rimského-Korsakova, G. Donizettiho, G. Verdi, G. Bizeta a jiných světově proslulých skladatelů. Všichni tito autoři byli na repertoáru Jeleny Obrazcovové.

Diváci, kterých bylo více než 30, bouřlivým aplausem děkovali umělcům.

Tento článek je dostupný v: Russian