Koncert houslisty Davida Mirzojeva v RSVK v Praze

Koncert houslisty Davida Mirzojeva v RSVK v Praze

Dne 26. června 2015 v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze vystoupil laureát mezinárodních soutěží, houslista David Mirzojev, který nyní žije v Praze. Klavírní doprovod zabezpečil český umělec, profesor Václav Mácha. Akce byla připravena Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR.

Mladý talentovaný hudebník David Mirzojev se stal v 19 letech vítězem prestižní soutěže – mezinárodního festivalu vážné hudby „Pražské jaro“ (2008). Důstojně pokračuje v umělecké dráze svého otce – významného houslisty Jurije Mirzojeva. David vystudoval českou konzervatoř a v současné době je na stáži v Německu. Hudebník hodně koncertuje po celé Evropě.

Na programu jeho již druhého sólového koncertu v RSVK byla Sonáta č.1 J.S. Bacha a rovněž Sonáta pro housle a klavír českého skladatele Leoše Janáčka. Své vystoupení houslista ukončil Koncertem č.2 pro housle a klavír významného českého skladatele Bohuslava Martinů.

David Mirzojev si spolu s vynikajícím klavíristou Václavem Máchou získali publikum svojí bravurní hrou a vynikající technikou.

Diváci hudebníkům bouřlivě aplaudovali a žádali je o přídavky.

Tento článek je dostupný v: Russian