Večer k ukončení školního roku v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze.

Večer k ukončení školního roku v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze.

Dne 9. června 2015 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal tradiční večer u příležitosti ukončení školního roku 2014/2015 pro studenty kurzů ruského jazyka a rovněž ke Dni Ruska. Akce se zúčastnilo okolo 70 českých studentů.

Hosty přivítal zástupce vedoucího Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Oleg Soloduchin a poblahopřál jim k zdárnému ukončení školního roku. Zdůraznil důležitost studia ruského jazyka pro sblížení obou stran a národů Česka a Ruska.

O rostoucím zájmu o ruský jazyk svědčí fakt, že v končícím školním roce v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze studovalo o 30 % více studentů než v minulém roce. Každý z absolventů spolu s osvědčením o ukončení Kurzů ruského jazyka při RSVK v Praze obdržel v roce 70. výročí vítězství a 70. výročí osvobození Československa od fašismu dárek na památku od Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR – CD s písněmi z válečných let a audioknihami o Velké vlastenecké válce.

Vedoucí kurzů ruského jazyka Jekatěrina Zubkovskaja a lektorka Natalija Benžalovová pověděly o tom, co čeká ty, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu v příštím roce. Mimo jiné se dozvěděli, že mohou zlepšovat znalosti ruského jazyka nejen v obyčejných skupinách úrovní A1 a C1, ale i na odborných kurzech: „Ruská kultura a umění XIX.- začátku XX. století“. S reálným životem dnešního Ruska se studenti mohou seznámit, když budou navštěvovat speciální kurz „Rusko – dnešní den“. Ti, již mají zájem nejen nezapomenout, ale i obohatit svou slovní zásobu, zlepšit svůj ruský jazyk, se nabízí „Diskusní klub“.

Po předání diplomů byli všichni účastníci pozváni k bohatě prostřenému stolu, kde mohli pokračovat v přátelské besedě.

Tento článek je dostupný v: Russian