Koncert “Klasika pro děti” v RSVK v Praze

Koncert “Klasika pro děti” v RSVK v Praze

Dne 23. května 2015 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze v rámci cyklu “Klasika pro děti” uskutečnil koncert české hudební školy «Gradus ad Parnassum» při RSVK, kterou vede ruský hudebník Filipp Subbotin a jeho manželka Jana. Akce byla připravena a organizována za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Koncerty „Klasika pro děti” se již staly tradicí před začátkem letních prázdnin. Na nich budoucí hudebníci ukazují svým příbuzným a přátelům, co se naučili za uplynulý rok.

V podání mladých umělců zazněla díla známých světových klasiků J.S. Bacha, L. van Beethovena, P.I. Čajkovského, W.A. Mozarta, J. Haydna, E. Griega, A.T. Grečaninova mnoha jiných, národní ruské, arménské, české a ukrajinské písně a rovněž díla českých skladatelů.

Svůj talent přítomným předvedli: nejmladší účastnice Daša Ortlib, Arťom a Alexandr Zajcevovi, Sofie a Alexandr Subbotinovi a jiní. Na koncertě též vystoupili hosté – žáci pražské hudební školy Nikita Kornijenkov a Alexandr Šnajdr.

Po akci Filipp Subbotin předal všem účastníkům diplomy a sladké dárky. Na koncertě byli přítomni rodiče a přátelé mladých hudebníků, ruští krajané a místní občané, kteří srdečně podporovali všechny účastníky koncertu bouřlivým aplausem.

Tento článek je dostupný v: Russian