Seznámení českých studentů s Ruským střediskem vědy a kultury v Praze

Seznámení českých studentů  s Ruským střediskem vědy a kultury v Praze

Dne 21. dubna 2015 byli hosty Ruského střediska vědy a kultury v Praze studenti Gymnázia Jakuba Škody z Přerova, ve kterém již mnoho let probíhá výuka ruského jazyka. Během exkurze se 25 studentů se svou profesorkou Ivanou Křemelovou s velkým zájmem seznámilo s činností RSVK.

Mladí lidé navštívili knihovnu, kde jim byly ukázány knižní novinky. Zaměstnanci knihovny jim pověděli, jak se mohou stát  jejími čtenáři a jaká jsou pravidla používání knižního fondu.

Studenti se seznámili i s ostatními prostory střediska a kurzů ruského jazyka. Dozvěděli se o nejzajímavějších akcích, které proběhly či se uskuteční v nejbližší době.

České studenty během prohlídky zaujala i výstava sovětských plakátů z období Velké vlastenecké války ze sbírek Státního muzea historie Ruska a rovněž výstava děl z batiku „Rodná země“ malířky  Tatiany Čagorovové.

Po exkurzi se studenti zúčastnili praktického semináře „Systém vzdělání v Rusku“. Zjistili, jaké existují možnosti pro studium cizinců v Rusku i co je potřeba udělat, aby mohli studovat na ruských vysokých školách.

Pro české studenty byla rovněž provedena konzultace  o zkouškách z ruského jazyka pro získání mezinárodního osvědčení na úrovních B1 – C1.

 

Tento článek je dostupný v: Russian