Prezentace knihy „Směch s pričinoj . . „ v RSVK v Praze

Prezentace knihy „Směch s pričinoj  . . „ v RSVK v Praze

Dne 26. března 2015 v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnila prezentace nového sborníku prezidenta  Svazu ruskojazyčných spisovatelů v ČR Sergeje Levického „Směch s pričinoj  . . „ (Smích s příčinou . . ). Akce byla organizována Svazem ruskojazyčných spisovatelů (SRS) v ČR za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Večer byl zahájen přátelskou besedou u šálku čaje. Poté se autor ujal slova a sdělil, že v tomto sborníku  poprvé vystupuje v novém žánru vědecké sci-fi, který je pro něho nový, a rovněž publikuje  své články, které dříve vyšly v „Literárních novinách“ v Moskvě a „Lidových novinách“ v Praze.

Současně Sergej Levickij podtrhnul, že se i tentokrát nezpronevěřil svému tradičnímu zaměření: do nového vydání byly autorem vybrány  humoristické povídky, napsané jím za mnoho let, ve kterých vypráví nejen o současnosti, ale i o uplynulém sovětském období. Sborník zahrnuje úryvky z knih „Sbilas mečta narodnaja“, „Vas eto ně kasajetsa?“, „Kurica Vivaldi-2“ a rovněž nové povídky.

Sergej Vladimirovič pověděl i o tom, jak se rodí témata jeho děl a kolik času mu trvá studium doplňkových materiálů, aby mohl napsat třeba jen malou část.

Poté autor přednesl několik povídek, které byly vydány již dříve a jsou obsaženy ve sborníku.

Kniha Směch s pričinoj  . . „ zahrnuje 135 textů a mnoho zajímavých fotografií. Autor opět dokázal svoji schopnost zaujmout čtenáře, donutit jej  zamyslet se o různých věcech i se jen pobavit.

V sále vládla nenucená atmosféra, která napomáhala srdečné besedě. Po oficiální části autor odpověděl na dotazy přítomných návštěvníků.

Tento článek je dostupný v: Russian