Představení „Mátový či s citrónem?“ v RSVK v Praze

Představení „Mátový či s citrónem?“ v RSVK v Praze

Ve dnech 14. a 21. března 2015 se ve Velkém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnila divadelní představení na motivy současných francouzských dramatiků Patricka Haudecoeura a Jérôma Navarro „Mátový či s citrónem?“. Akce byla připravena Studentskou divadelní studií MIX za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Režisérkami představení byly Lada Luncevová a vedoucí Studentského divadelního studia MIX Věra Syčevová. Svou hrou umělci na scéně vytvořili skutečný svátek pro diváky.

Hosté byli zataženi do tajemného světa divadelního zákulisí, který je pro většinu neznámý. V excentrické a zábavné formě bylo divákům předvedeno, jak se rodí divadelní představení, jaký zmatek vzniká v zákulisí i v hlavách herců, režisérů a jiných členů divadelního souboru. A jak, nehledě na vše, se rodí umělecké dílo.

Představení, ve kterém hráli studenti českých vysokých škol z Ruska a zemí SNS, proběhla s velkým úspěchem. Hlediště bylo plné ctitelů talentu mladých umělců. Jejich zdařilá hra s neopakovatelným humorem poodhalila divákům oponu a umožnila jim nahlédnout do tajemství uměleckého světa herců.

Diváci srdečně přijímali hru a na sociálních sítích zanechali mnoho kladných hodnocení.

Tento článek je dostupný v: Russian