Zahájení výstavy ruských malířů z Maďarska v RSVK v Praze

Zahájení výstavy ruských malířů z Maďarska v RSVK v Praze

Dne 15. ledna 2015 byla v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze zahájena výstava ruských malířů, žijících v Maďarsku, Alexandra Kabanova (člen Mezinárodní malířského fondu a Svazu malířů Maďarska)a Inny Baryčevové – Kabanovové (členka Národního svazu malířů Ukrajiny a Svazu designérů Ukrajiny). Akce byla organizována Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR.

Vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Leonid Gamza přivítal hosty a představil malíře. Zdůraznil, že malíři svá zajímavá díla již dříve v Praze vystavovali.

Alexandr a Inna se zúčastnili mnoha výstav, které úspěšně proběhly v muzeích a galeriích Ruska i Ukrajiny a rovněž Ruských střediscích vědy a kultury v Maďarsku, Srbsku, Rakousku, Belgii a Slovensku.

Tentokrát v RSVK v Praze představili 50 svých novým obrazů – krajiny a zátiší – nakreslené olejovými barvami, kytice květin a celou řadu portrétů zvířat a klaunů, které byly vytvořeny technikou horkého smaltu. Malíři se s návštěvníky podělili o podrobnosti ohledně práce se smaltem, odpověděli na řadu dotazů.

Výstava obrazů Alexandra Kabanova a Inny Baryčevové – Kabanovové potrvá v Křišťálovém sále RSVK do 25. ledna 2015.

Tento článek je dostupný v: Russian