Vánoční koncert „Na návštěvě u pohádky“v RSVK v Praze

Vánoční koncert „Na návštěvě u pohádky“v RSVK v Praze

Dne 19. prosince 2014 se ve Velkém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnil vánoční koncert „Na návštěvě u pohádky“. Vystoupili na něm žáci Dětského estrádního studia „MIX“. Umělecká vedoucí kolektivu – Natalija Progoninová, choreografka – Alina Kvonová. Akce byla připravena studiem „MIX“ za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Mladí členové studia ve věku 4 – 18 let pravidelně vystupují na různých  hudebních scénách České republiky, účastní se soutěží a vítězí na nich. Jsou to např. Ave Bohemia, Crystal Star aj.

Dětské estrádní studio MIX – to jsou nejen tance a písně, ale též kroužek jógy, výtvarného umění a hry na kytaru. Každý týden rovněž probíhá sobotní škola, kde se děti učí číst a psát rusky.

Vánoční koncert „Na návštěvě u pohádkyvokálně – estrádního studia „MIX“ tradičně shromáždil mnoho diváků. Na scéně Velkého sálu se střídala taneční vystoupení s vánočními, lidovými a dětskými písněmi. Diváci zhlédli dvacet pět čísel mladých talentovaných umělců. Každé vystoupení bylo odměněno bouřlivým aplausem vděčného publika.

Tento článek je dostupný v: Russian