Výstava českých firem „Umění skla“ v RSVK v Praze

Výstava českých firem „Umění skla“ v RSVK v Praze

Dne 17. prosince 2014 byla v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze zahájena výstava „Umění skla“ sklářských firem z České republiky. Akce byla organizována firmou „Progecco trading and consulting“ ve spolupráci se Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR.      Na výstavě jsou představeny výrobky sedmi  předních podniků a dílen z různých oblastí Česka: „Progecco“, „Radek Šuda“, „Ruckel Crystal, a.s.“, „Petr Larva“, „AVE CLARA“, „Glassbor“ a „Academic Šuhájek“.

Mezi exponáty výstavy  jsou rovněž kopie váz, věnovaných českou firmou „Progecco trading and consulting“ V.V. Putinovi, A.D. Medvěděvovi a S.V. Lavrovovi.

Výstavu zahájili přestřižením stuhy majitel firmy „Progecco trading and consulting“ Jalloul Zouhar, manželka velvyslance RF v ČR Anna Kiselevová a ředitel RSVK v Praze Leonid Gamza.

Vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Leonid Gamza poděkoval zástupcům českých firem za možnost seznámit se s unikátními výrobky, kterými se právem mnohá století může Bohemia chlubit.

Manželka mimořádného a zplnomocněného velvyslance RF v ČR Anna Kiselevová přivítala hosty a účastníky výstavy. Zdůraznila, že sám pojem „české sklo“ je dávno velmi dobře v Rusku znám a znamená více, než jen sklo. Popřála všem pestré dojmy a výstavě, aby zdárně probíhala.

Na vernisáži byli též přítomni charge d´affaires Velvyslanectví Libanonské republiky  v ČR Rola Hamdan, obchodní zástupce  RF v ČR Sergej Stupar a zástupce Obchodně-průmyslové komory  RF v ČR Vladimir Mikojan.

Poté čeští designéři a zastupitelé firem – výrobců předvedli návštěvníkům své nejlepší výrobky, ať již tradiční či novátorské, pověděli o své firmě a zvláštnostech výroby.

Návštěvníci jednohlasně potvrdili vysokou úroveň v RSVK vystavených výrobků, z nichž mnohé jsou pravidelně demonstrovány na mezinárodních výstavách.

Výstava „Umění skla“ v Křišťálovém sále RSVK potrvá do 19. prosince a otevřena bude od 10 do 19 hod.

 

Tento článek je dostupný v: Russian