Dětské představení „Tajemství pirátských pokladů“ v RSVK v Praze

Dětské představení „Tajemství pirátských pokladů“ v RSVK v Praze

Dne 15. prosince 2014 ve Velkém sále  Ruského střediska vědy a kultury v Praze předvedlo moskevské divadlo lidí a loutek „Čudaki“ novoroční program – pohádku pro děti  „Tajemství pirátských pokladů“.

    Moskevské divadlo je účastníkem „Kremelské jolky“ a je všeobecně známé i za hranicemi Ruska. Navštívilo nejen mnohá města Ruské federace, ale i úspěšně hostovalo v různých zemích jako je Velká Británie, Německo, Litva, Bělorusko, Katar, Bahrein, Oman, Spojené arabské emiráty, Polsko, Srbsko a USA. Letos poprvé vystoupilo i v Česku, kde v RSVK v Praze představilo dětem ruských krajanů svou novoroční podívanou.

Plný kouzel slavnostní program začal ještě před samotným představením. Ve foyeru RSVK ožili pohádkoví hrdinové na chůdách, Děda Mráz a Sněhurka shromáždili u vánočního stromečku všechny malé hosty, již milují dobrodružství a veselé hry.

Na představení „Tajemství pirátských pokladů“ se ve Velkém sále  RSVK sešlo více než 400 malých diváků. Hra odhalila nezapomenutelná dobrodružství hlavních hrdinů – mírně přihlouplých pirátů Džobse, Matyldy, Boba, Betsy a kapitána Ljuloka, kteří zaslechli rozhovor Sněhurky o schovaných drahých dárcích. Napnuli plachty a vypravili se na cestu kolem světa, aby získali poklad Dědy Mráze. Tak se piráti ocitli na neobydleném ostrově, kde zažili nevídaná dobrodružství.

Děti živě reagovaly a byly uneseny, když se děj přenesl přímo do hlediště, kde herci předvedli opravdovou novoroční show s petardami.

Divadlo  „Čudaki“ bylo založeno v roce 1989 a skládá se z profesionálních herců, kteří ovládají a milují svoji profesi. Právě proto se vystoupení tohoto kolektivu vyznačuje pestrostí a bohatostí výtvarných prostředků, originálními efekty, svérázností hry a dokonalou harmonií děje.

Novoroční program – pohádka „Tajemství pirátských pokladů“ moskevského divadla „Čudaki“ v RSVK bylo opravdovým dárkem pro malé diváky Prahy i jejich rodiče.

Tento článek je dostupný v: Russian