Koncert žáků Dětské hudební školy při Velvyslanectví RF v ČR v RSVK v Praze

Koncert žáků Dětské hudební školy při Velvyslanectví RF v ČR v RSVK v Praze

Dne 6. prosince 2014 se v Křišťálovém sále RSVK v Praze uskutečnil koncert žáků Dětské hudební školy při Velvyslanectví RF v ČR. Ředitelka školy – Inga Mertke.

Své umění předvedli žáci houslové třídy (učitelka Jevgenije  Michajlovna Fantová) a klavírní třídy (učitelka Siruš Movsesovna Mkrtčjan).

Na koncertě zazněla klasika a moderní džezové kompozice v podání Kristiny Kotovové, Aliny Moskovkinové, Sergeje Grebeňuka, Veroniky Chegaj,  Anny Čugunovové, Ariny Machovové, Anny Romanovské, Diany Treťjakovové, Nasti Semjonovové, Iriny Feďjajevové,  Nasti Samsonovové, Lízy Arikanovové, Antona Rossa a Varvary Friga.

Jako hosté na koncertě vystoupili absolventi školy Anna Česnokovová, Bulat Abdurachimov a Varine Mkrtčjan (hudební doprovod   Jevgenije Vorobjovová). Zvlášť srdečně diváci vítali  Bulata Abdurachimova, který se letos stal studentem Pražské konzervatoře a zahrál skladbu, kterou sám složil. Náležitého přijetí se dočkala i Varine Mkrtčjan, která letos v létě poprvé vystoupila na sólovém koncertě v Jerevanu a před tím se stala laureátkou mezinárodní soutěže  pěvců „Nejlepší hlas“.

Na závěr byli všichni vystupující odměněni dlouhým aplausem a kyticemi květin.

Tento článek je dostupný v: Russian