Večer ruských romancí v RSVK v Praze

Večer ruských romancí v RSVK v Praze

Dne 15. října 2014 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnil večer ruských romancí. Akce byla organizována uměleckým amatérským sdružením krajanů „Mir iskusstva“ za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Na večeru zazněly ruské romance v podání členky uměleckého sdružení „Mir iskusstva“ Alisy Reznikovové. Na klavír ji doprovodila vedoucí sdružení krajanů „Mir iskusstva“ Světlana Suvorovová. Od prvních tónů si umělkyně získala diváky a uvedla je do světa ruských romancí.

Hosté si mohli poslechnout romance na verše  Anny Achmatovové, Mariny Cvětajevové, Osipa Mandelštama a Nikolaje Zabolockého.

Na koncertě rovněž vystoupili členové sdružení „Mir iskusstva“ Anton Malgin (kytara), Anastasie Anikinová (verše) a Magrit Lavrovová (flétna).

Na závěr večera umělci předvedli scénku ze hry N.V. Gogola „Ženitba“, ve které si dcera kupce Agata Tichonovna vybírá ženicha. Scénka byla odehrána s humorem a velmi se divákům líbila. Každé vystoupení hosté vítali bouřlivým aplausem.

Na večeru  v Křišťálovém sále byli přítomni ruští krajané, představitelé české veřejnosti i občané jiných zemí. Akce proběhla v srdečné a přátelské atmosféře.

Tento článek je dostupný v: Russian