Den otevřených dveří v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze

Den otevřených dveří v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze

Dne 15. října 2014 se hosty Ruského středisku vědy a kultury v Praze stali studenti gymnázia z Vrchlabí, jež má dlouholeté zkušenosti s výukou ruského jazyka. Během prohlídky se 14 studentů a jejich učitelka s velkým zájmem seznámili s činností RSVK. Navštívili knihovnu, kde jim knihovnice ukázala knižní novinky a pověděla o tom, jak se zájemci mohou stát čtenáři knihovny. Během prohlídky Velkého sálu se návštěvníci podrobně seznámili s programem akcí RSVK  a vyslechli si klavírní koncert.

Ocenili rovněž výstavu malířů z Jekatěrinburgu „Barvy Uralu“, která právě probíhá v Křišťálovém sále a galerii RSVK v Praze.

Po prohlídce byly pro studenty v učebně kurzů ruského jazyka organizovány dvě ukázkové vyučovací hodiny. Pro ty, kteří začínají se studiem  ruského jazyka, byla provedena hodina „Pozvání do Ruska“, během které se čeští studenti seznámili s ruskou abecedou a získali první zkušenosti při komunikaci v ruském jazyce. Mladí lidé, kteří  studují ruský jazyk, se zúčastnili veselé hodiny s názvem „Jak lvíček a želva zpívali píseň“. Na této hodině se nejen naučili slovesa pohybu a názvy zvířat, ale i zpívat ruskou písničku.

Po vyučování se konala diskuze, během které měli studenti možnost zadat otázky o práci kurzů ruského jazyka. Obdrželi též konzultaci ohledně složení zkoušky z ruského jazyka pro získání mezinárodního osvědčení úrovní B1-C1.

Den otevřených dveří v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze měl velký úspěch a těšil se zájmu českých studentů.

 

Tento článek je dostupný v: Russian